سیفتی نت SafetyNet

متاسفانه امروزه بسیار مشاهده می شود که در ساختمان های در حال ساخت یا محل های مرتفع برای نصب سیفتی نت از توری فنس استفاده می شود، که این در استاندارد طراحی و نصب توری ایمنی ممنوع و غیر اصولی است. مجموعه حس هفتم با طراحی و تولید توری های مخصوص سیفتی نت و ساخت فریم ها و استراکچر کلی سازه گامی در ایمن سازی مشاغل در ارتفاع برداشته است از ویژگی های منحصر بفرد این محصول پرتابل بودن و قابلیت نصب و باز کردن آسان و استفاده مکرر از آنها می باشد.

توری مخصوص سیفتی نت توری است با خاصیت کشسانی که از صدمات احتمالی ناشی از سقوط افراد جلوگیری میکند. این توری ها در زیر محل فعالیت افرادی که احتمال سقوط را دارند نصب می گردد و از آسیب به آنها جلوگیری می کند.

قابليت اطمينان ۹/۹۹% در مديريت کيفيت توليدات مجموعه حس هفتم مفهومي ندارد، زماني که جان يک انسان درميان باشد توليدات مجموعه ما با قابليت ۱۰۰% به بازار عرضه خواهد شد. از این رو واحد کنترل کیفیت مجموعه حس هفتم با همکاری مرکز تحقیقاتی شریف برای اولین بار در ایران اتاق تست مخرب محصولات ممانعت از سقوط را طراحی و ساخته اند تا بتوان رفتار سیستم را در فشارها و کشش های حادثه بررسی کنیم و محصولی با قابلیت اطمینان ۱۰۰% را به شما عزیزان ارائه دهیم. (شما میتوانید فیلم های انجام تست های مخرب محصولات را از اینجا مشاهده فرمایید)

سيستم حفاظت از سقوط افراد بهره وري مالي دارد زيرا با کمي دقت و مطالعه در حوادث رخ داده ميتوان متوجه اين موضوع شد که هزينه هاي حوادث بسيار بالاتر بوده تاجايي که برخي شرکت ها توان جبران خسارت ها را ندارند. کسي نميداند حادثه در ثانيه اول کار رخ ميدهد يا بعد از ۳۰ سال کار رخ خواهد داد… پس حرفه اي تر است که در همان ثانيه اول به هنگام شناسايي خطر آن را حذف يا کنترل کنيم.

سيستم حفاظت از سقوط افراد سيستم پشتيباني است که ميتواند براي کارگراني که احتمال سقوط آنها با توجه به شرايط محيط کار قابل پيشبيني است کاربرد داردکه خطر سقوط را کنترل خواهد کرد. سيستم حفاظت از سقوط افراد براي کارهايي که فرد ناچار به تردد از لبه پرتگاه یا روی تیر و ستون ميباشد يا هنگام تميز کردن شيشه ها يا تعمير و نگهداري وسايل و تجهيزات و يا در حالت کلي هنگامي که احتمال سقوط فرد وجود داشته باشد استفاده ميشود.

اين سيستم به وسيله توری مخصوص (سیفتی نت) به پايه هاي متصل به کف، ديوار يا سقف و پل و ستون متصل شده و شرايط ايمن را براي تردد و استقرار کارگران مهيا ميکند.

هدف از اجراي سيستم فوق نجات جان يک انسان در اثر يک لغزش ساده يا عدم توجه به پرتگاه و سقوط فرد ميباشد. و اين ميتواند هزينه هاي بالاي حوادث را براي کارفرمايان و کارگران حذف کند.

انواع توری ایمنی

توری های پیرامونی ساختمان

این نوع از توری ها با استفاده از استراکچرهای مخصوصی که توسط متخصصان طراحی شده است و توان تحمل فشار سقوط جسم ۱۰۰ کیلوگرمی از ارتفاع ۷ متری را دارد. نوع ساختار سازه به گونه ای می باشد که با توجه به نوع ساختمان و نما و ارتفاع طبقات قابل نصب و استفاده می باشد.

این نوع از توری ها به دو جهت استفاده می گردد ۱٫ جلوگیری از سقوط افراد ۲٫ جلوگیری از سقوط اجسام اطراف ساختمان.

توری های مسدود کننده بازشوها و دهنه ها

این نوع از توری ها همانند توری های پیرامونی برای جلوگیری از سقوط افراد و اجسام استفاده می گردد با این تفاوت که نصب این نوع توری ها بدون استراکچر و با توجه به شرایط موجود و WBS سطح ۲ صورت می گیرد.

— with crane and scaffolding